Otvorený germicídny žiarič – pevný aj prenosný (s možnosťou zapožičania)
Dezinfekcia miestnosti sa vykonáva bez prítomnosti osôb, pretože priame žiarenie má negatívny vplyv na ľudský organizmus. Najlepšie je sterilizáciu priestoru realizovať vo večerných hodinách nasmerovaním svietidla priamo na miesto alebo určitý predmet. Odporúčaná vzdialenosť je do 1 metra, pretože vtedy dochádza k 100% účinku pôsobenia UV žiarenia. Toto žiarenie ničí mikroorganizmy aj ich zárodky súčasne, teda vo vzduchu aj na povrchu zároveň. Ak majú byť mikróby odstránené, je potrebné vystaviť ich UV žiareniu na určitý čas. Doba a intenzita žiarenia závisí od toho, akú veľkú plochu chceme vydezinfikovať, a tým si vytvoriť čistejšie a zdravšie životné prostredie.
Inhalátor OMRON A3 (s možnosťou zapožičania)
Inhalácia je vyhľadávaný spôsob pri liečbe mnohých respiračných ochorení.
Inhalátory vyrábajú z tekutého liečiva aerosól (jemnú hmlovinu), vhodnú na inhalovanie. Tá preniká hlboko do dýchacích ciest, kde pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuchy slizníc. Počas inhalácie dochádza k znižovaniu hlienu v dýchacích cestách, hlien sa stáva redším a ľahšie sa vykašliava. Do pľúc sa dostanú aj tie najmenšie čiastočky užitočných minerálov, čo sa rozhodne pri bežnom naparení nad hrncom nedá docieliť. Používanie inhalátora pri prvých príznakoch prechladnutia môže zabrániť prepuknutiu ochorenia do ťažšieho štádia, a tým sa zníži aj riziko nevyhnutnosti užívania antibiotík.
CRP z kvapky krvi
Pacientom poskytujeme toto vyšetrenie už viac ako 10 rokov pre maximálny komfort.
Stanovenie C-reaktívneho proteínu (CRP) sa stáva postupne štandardom v ordináciách európskych všeobecných lekárov. V ambulantnej diagnostike predstavuje CRP najcitlivejší dostupný marker bakteriálneho zápalu s reálnou laboratórnou presnosťou merania a časovou náročnosťou v trvaní len cca 3 minúty. C-reaktívny proteín sa tvorí v pečeni a jeho zvýšené hodnoty signalizujú akútny zápal.
Vyšetrenie hladiny CRP sa využíva ako prostriedok na predchádzanie zbytočnému užívaniu ATB pri infekciách horných dýchacích ciest. Tieto ochorenia sú najčastejšími infekčnými ochoreniami vyskytujúcimi sa v praxi všeobecného lekára a vo väčšine prípadov je veľmi ťažké rozlíšiť len na základe klinického vyšetrenia, či ide o ochorenie vírusové, alebo bakteriálne.